3 veci, bez ktorých by bol svet krajší

Skôr než upriete zrak na text nižšie, dovolím si Vás upozorniť, že sa jedná o veci vytvorené človekom. Prirodzene, ak by neexistovala nenávisť, závisť, chorobná túžba po moci a pod., svet by hneď vyzeral inak. Dajme však prednosť tomu, čo je produktom samotného ľudstva. Veciam, ktoré sa stali nástrojom na páchanie zla alebo sa ich pôvodný význam už stratil a nahradil ho iný.

 

Strelné zbrane a zbrane hromadného ničenia

Zbrane sú ukážkovým príkladom toho, ako sa z pomôcky na lov potravy stalo niečo, čo spôsobilo smrť miliárd, predovšetkým nevinných ľudí. Niekto by možno argumentoval: ,, Ale čo sebaobrana alebo lov zveri?“ Samozrejme, v týchto prípadoch sú strelné zbrane veľkým plusom, ale čo ,,iks“ ďalších záležitostí? Pozrime sa na vojny. Prečo vlastne vznikajú? Zväčša ide iba o pár individualistov, prahnúcich po moci, ktorí len hľadajú zámienku, pod ktorou by mohli svoje plány uskutočniť a nedali najavo skutočný dôvod (atentát na Františka Ferdinanda d’Este). Nožom alebo kopijou nemožno naraz pripraviť o život toľko ľudí ako zhodením jednej atómovej bomby ako v prípade Hirošimy a Nagasaki. Mimochodom, vedeli ste, že keby pán Kalashnikov dostal za každý jeden ním zostrojený samopal 1$, tak by bol z neho zrejme miliardár? Hodnota ľudského života dosahuje absolútne minimum, pričom sa do čela dostávajú rýchlo pominuteľné statky ako sú peniaze a vplyv. Život je predsa ten najkrajší dar, aký sme vôbec mohli dostať. Neberme si ho navzájom!

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt hiroshima

 

Drogy a návykové látky

Najväčší (ne)priatelia človeka. Mnohí ich vnímajú ako východisko z problémov, stresu či sklamania. Ich účinok trvá pomerne krátko a vidina tohto chvíľkového šťastia sa veľmi rýchlo dokáže premeniť na jednu zo základných životných potrieb. Ide o dobrovoľnú samovraždu, pri ktorej sa človek mení na zviera, neuvedomuje si svoje slová a činy. Častokrát pri tom škodí druhým bez toho, aby o tom vôbec vedel. Je smutné, aké trosky v prípade drog a hovädá v spojitosti s alkoholom sa z ľudí po ich požití stávajú. Každopádne, je to cesta končiaca sa slepou ulicou a nájsť východ, je niekedy takmer nemožné.

 

Súvisiaci obrázok

 

Sociálne siete

Vážne?! Čo sa zbláznila?! Veď ona sama má Facebook aj Instagram…!

Možno Vám to naozaj príde zvláštne, ale je to naozaj tak. Sociálne siete sú tragédiou tejto doby. Sú strojcom najrôznejších psychických problémov. Ľudia sa pretekajú v počte ,,lajkov“ a zhliadnutí, mnohokrát neúprimne komentujú rôzne príspevky a silou mocou chcú ukazovať druhým, aký úžasný život žijú, aj keď to tak v skutočnosti vôbec nie je. Niekedy prijímame žiadosti o priateľstvo ľuďom, ktorí nás na ulici ani len nepozdravia. Potrebujeme zdieľať každú sekundu nášho života a pochváliť sa aj tú najprimitívnejšou vecičkou, len aby ostatní vedeli, ako dobre sa máme. Pointou všetkých týchto médií už nie je spojiť sa s ľuďmi, aj keď sú na druhom konci planéty, ale vyvolať v nich závisť. Jasné, že to čo teraz čítate neplatí pre všetkých, platí to však o väčšine užívateľov. Ale povedzme si úprimne, nie je krajšie zablahoželať niekomu k narodeninám radšej osobne, ako mu poslať správu? Alebo si vystaviť spoločnú fotku doma na poličke, namiesto toho, aby sme ju zavesili na Instagram? Čo Vy na to?

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt obsessed with instagram photos

 

 

Zdieľať:

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.