My sme…

Japonci

Títo šikmookí ľudkovia si zaslúžia obrovský obdiv. Za pár desaťročí dokázali urobiť neuveriteľný pokrok. Z totálne zdevastovanej a vyčerpanej krajiny, akou Japonsko zostalo po 2. svetovej vojne, vytvorili modernú technologickú veľmoc a ich blízky vzťah ku všetkému živému – k  prírode či iným ľuďom, je pre nás priam nepochopiteľný. Nemožno nespomenúť zdravý životný štýl a pomerne vtipné fotografovanie všetkého možného aj nemožného 😀  Japonci neváhajú uprednostniť blaho spoločnosti pred svojím vlastným a práve toto je dôvod, prečo žijú tak, ako žijú – dlho, šťastne a spokojne.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt japan family

Dáni 

Potomkovia dávnych Vikingov sú dnes označovaní za najšťastnejších ľudí na svete. Pre svoj životný štýl používajú slovíčko Hygge, čo znamená pohodu alebo útulnosť. Dalo by sa povedať, že to, čo my zažívame počas Vianoc, tá čarovná atmosféra pri spoločnom pečení alebo prechádzkach, je pre Dánov úplne bežná realita. Sami sú strojcami vlastného šťastia.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt hygge

Taliani

Opálení flegmatici s anjelskou trpezlivosťou a širokým úsmevom na perách. Jednoducho – La dolce vita. Taliani nepochybne vedia, čo to znamená užívať si život plnými dúškami. Nelámu si hlavu nad maličkosťami, neriešia zbytočnosti a nemyslia na to, čo bude, ale na to, čo je teraz. Nesmú chýbať stretnutia s priateľmi a samozrejme, spoločné sledovanie futbalu, ktorý hneď po náboženstve zastáva druhú priečku v ich rebríčku hodnôt.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt italian football fans

Francúzi

A teraz sú na rade ,,Žabožrúti“. Elegantné dámy a páni, oplývajúci nekonečným šarmom, inteligenciou a zmyslom pre módu. Zároveň aj veľkí patrioti, ktorým keď sa niečo nepáči, okamžite vyjdú do ulíc a verejne dávajú najavo svoju nespokojnosť. Pri obede strávia aj 3 hodiny, nikam sa neponáhľajú, aj keby im horelo za pätami. Známi sú tiež odvekou nenávisťou voči Angličanom, ktorých jazyk im znie horšie ako škrípanie starých dverí.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt french people

Američania

Ťažko povedať, azda ide skutočne o národ v pravom zmysle slova. Veď okrem toho pol percenta domorodých Indiánov, sú všetci ostatní iba prisťahovalci. Vystihuje ich heslo – Čím väčšie, tým lepšie. Keď sa povie Američan, každý si hneď predstaví poriadne vypaseného chlapíka s hamburgerom v ruke a egom siahajúcim až za hranice vesmíru. Na druhej strane tu nájdete aj množstvo aktívnych športovcov, ktorí na pravidelný pohyb a zdravú výživu nedajú dopustiť. Obyvatelia USA sú zmeskou všetkých možných národností, kultúr a rás, preto je trochu nespravodlivé označovať za typické práve jedno z ich veľkých negatív. Nechceme predsa nikomu krivdiť  😉

Súvisiaci obrázok

 

A čo my, Slováci?

 

Samozrejme, že tieto charakteristiky sa nevzťahujú na každého jedného človeka. Sto ľudí, sto chutí. Každý sme iný a niečím výnimočný. A práve jedineční ľudia sú tým, čo robí jedinečnú aj celú našu planétu 🙂

Zdieľať:

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.