Kde sa vzali, tu sa vzali … Bodky

Dnes ráno ma z tvrdého spánku prebudilo zvonenie pani poštárky. ,,To už ani cez víkend sa človek nemôže normálne vyspať,“ pomyslela som si v duchu a pretrela som si rozospaté oči. Pravdaže, je to jej práca a preto na ňu nemôžem povedať jediné krivé slovo. Zídem dolu do kuchyne, behom piko-sekundy si prichystám raňajky, sadnem ku stolu, zapnem mobil a so zvedavosťou pozerám, čo je nového vo svete. Ako prvú otvorím stránku zoznam.sk, prebehnem prvé články a zrak sa mi zastaví na citáte dňa: ,,Jedno z najhlbších tajomstiev života spočíva v tom, že len to, čo robíme pre druhých, má naozaj cenu.“ Hneď mi to vnuklo myšlienku napísať príspevok, avšak iný ako všetky tie, ktoré ste si doposiaľ mohli prečítať – článok o Bodkách ako takých, prečo vôbec vznikli a čo je cieľom ich existencie.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt help to the poor

 

V prvom rade vďačím za vznik Bodiek svojim priateľom, ktorí prišli s návrhom, že by bolo dobré založiť si blog. Najprv som svoje úvahy písala do bodkovaného zápisníku, podľa ktorého je blog pomenovaný. Nebyť ich, nikdy by ste túto stránku v hľadáčiku prehliadača nenašli. Takisto im veľmi pekne ďakujem za pomoc pri samotnom zakladaní stránky, pretože patrím k najväčším technickým antitalentom pod slnkom a sama by som to s najväčšou pravdepodobnosťou nedokázala. No, Vás bude zrejme viac zaujímať to, prečo vlastne boli Bodky vytvorené. Tak teda, poďme na to. 🙂

 

Som ťažký perfekcionista a vadí mi množstvo vecí – od maličkostí až po tie vážne. A medzi ne nepochybne patrí politická a sociálno-psychologická  negramotnosť dnešnej mládeže a nielen jej, ale aj mnohých dospelých ľudí. ( napr. na moje obrovské prekvapenie, málokto vie správne odpovedať na otázku: ,,Čo je to druhý pilier?“ alebo ,,Aký je rozdiel medzi pravicou a ľavicou?“ Mnohí dokonca nevedia, že parlament a národná rada je to isté. ) Toto nie sú záležitosti ako technika, zvieratá, umenie alebo niečoho iné, čo nás zaujíma a v čom sa vyznáme. Dianie vo svete a medziľudské vzťahy sa týkajú každého jedného z nás a mali by sme o ňom mať aký-taký prehľad. V školách sa na to dôraz nekladie, naopak, prednosť dostávajú nepraktické a zväčša absolútne nevyužiteľné kvantá faktov. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že najlepšie sa učíme od rovesníkov. Tak ako mne v škole spolužiaci vysvetľujú ( pre mňa nepochopiteľnú, niekedy priam až neľudskú chémiu či fyziku 😀 ), tak sa ja Vám pokúšam vysvetliť veci, ktorým možno nerozumiete a ktorým by ste chceli rozumieť.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt eu money

 

Bodky nie sú písmo sväté, nie sú príkazom a nejde o žiadnu ,,elektronickú učebnicu humanitných odvetví“. Sú alternatívou, jednou z možností, ktorá Vám môže pomôcť v riešení Vašich problémov. Cieľom Bodiek je naučiť ľudí ( mladých i starých ) kriticky myslieť.  To, či budete súhlasiť s mojím názorom je už na Vás. Dôležité je to, aby ste si Vy vytvorili vlastnú mienku, ktorá bude mať hlavu aj pätu a aby ste ju dokázali obhájiť vhodnými argumentami. Bodky slúžia ako inšpirácia, nie ako predpísaná teória, ktorou sa musíte riadiť.

 

Snívam o tom, že budem žiť v spravodlivej krajine, kde spoločnosť nepodľahla masovému konzumu a je stále schopná triezvo uvažovať. V krajine, v ktorej základným kameňom celej spoločnosti je ľudskosť, nie chamtivosť, moc a peniaze. Túžim po živote v krajine, v ktorej budú ľudia šťastní a budú mať dôvod byť na ňu pyšní.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt dream

 

Mnohí by ste povedali: ,,Snívaj ďalej, to je nemožné…“ Ale koľkí z Vás ste mali tú guráž sa o to aspoň pokúsiť?

Ja ju mám a to je jeden z dôvodov, prečo sú tu Bodky.

S pozdravom

Vaša Adela

Zdieľať:

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.