Šťastie praje odvážnym

Milí moji priatelia, nepriatelia a ostatní čitatelia,

rada by som sa s Vami podelila o úžasnú novinku. Sama som to ešte nestihla poriadne spracovať a uvedomiť si, čo presne sa stalo, no blog, na ktorom sa práve teraz nachádzate, je tohtoročným víťazom súťažnej konferencie Junior Internet.

 

Čo je to Junior Internet?

,,Junior Internet je súťažná konferencia, ktorá ponúka odrazový mostík pre začínajúcich webových programátorov, grafikov a dizajnérov, programátor mobilných aplikácií a blogerov. Na podujatí mladí nadšenci predstavujú svoje projekty a ďalšie vízie skúseným odborníkom v úlohách porotcov a prednášajúcich.“  ( toto uvádzajú na internetovej stránke podujatia a sama by som to nedokázala vysvetliť lepšie 🙂 )

 

Ako som sa o konferencii dozvedela?

S myšlienkou zahlásiť Bodky do tejto súťaže prišiel môj dlhoročný ,,kolega“ Ondro Vrábel, niekoľkonásobný víťaz tejto súťaže, s ktorým v škole deriem tú istú lavicu 😀 Nebyť jeho, netušila by som, že niečo ako Junior Internet vôbec existuje a nikdy by som Bodky do tejto súťaže neprihlásila. Ondro, vďaka za všetko! ( Tento rok vyhral cenu v ankete Hlas ľudu, blahoželám. 🙂 )

 

Ako súťaž prebiehala? 

Bolo by dobré spomenúť, že na konferenciu sa nedostanú všetky projekty, ktoré boli do súťaže zahlásené. Najskôr musia prejsť prvým kolom, teda prvotným ,,sitom“ a z tých stoviek prihlásených vyberie porota len tie najlepšie. Takže veľkým úspechom je už to, keď sa Váš projekt na túto konferenciu vôbec dostane.

Finále súťaže prebiehalo na pôde STU ( fakulta informatiky a informačných technológií ) v Bratislave. Prezentuje sa vo veľkej aule, kde sa údajne zmestí okolo 350 ľudí a verte mi, je to trochu iné kafe ako Váš školský referát o Ľudovítovi Štúrovi, počas ktorého na Vás zíza sotva 20 spolužiakov. Máte na to 3:30 min – tvz. 3 aj pol minúty šance. Celodenný program vypĺňalo množstvo prednášok o novinkách zo sveta IT. Úprimne povedané, cítila som sa tam ako Alenka v říši divů, najmä keď prednášali špičkoví programátori, ktorým som žiaľ, nerozumela ani pol slova 😀 Tým pádom som sa po väčšinu času nudila ako pes, no vina samozrejme nebola na strane organizátorov.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt stu bratislava velka aula

 

A čo moja prezentácia?

Pri prezentácii nezvyknem stresovať, naopak, zvyčajne zo mňa srší sebavedomie, no tentokrát som bola vyklepaná ako „nedeľná šnicla“.  Nebolo mi všetko jedno a pred premietacie plátno som kráčala s malou dušičkou. Vtom som však na moment zavrela oči a povedala som si: ,,Adel, ak všetko pôjde podľa plánu, tak sa tým jedného krásneho dňa budeš živiť. Budeš stáť pred oveľa väčším množstvom ľudí a obhajovať presne to, za čo bojuješ už teraz – pravdu a spravodlivosť a za to, aby sa ľudia po celom svete mali lepšie. Tak poď, ideš na to…“

Technika našťastie fungovala na jednotku. Zvyčajne mi všetko horí pod rukami, takže aj za takúto ,,samozrejmosť“ som bola veľmi vďačná. Už len to by mi chýbalo, aby som im tam niečo pokazila! Postupne som sa dostala do svojho štandardného levelu, no keďže som ozajstný maximalista, nebola som 100% spokojná. Nevadí, bolo to po prvý raz, čo som prezentovala pred toľkými ľuďmi a navyše odborníkmi. Hádam si teda nemám čo vyčítať.

 

 

Prekvapivý výsledok?

Jednoznačne! Ak by mi bol predtým niekto povedal, že Bodky súťaž vyhrajú, s najväčšou pravdepodobnosťou by som ho považovala sa blázna. Ale, zázraky sa dejú a toto je jeden z dôkazov. Víťazstvo si nesmierne vážim a chcem sa poďakovať všetkým tým, ktorí ma podporovali a držali mi palce. Usvedčilo ma to v tom, že to, čo robím, má zmysel. Toto nie je koniec, je to nový začiatok, nová motivácia a nová šanca. Vidím, že moje okolie sa mení, mení sa k lepšiemu a tým mení k lepšiemu aj mňa samú. Navzájom sa ovplyvňujeme a každým dňom kráčame ďalej, smerom za lepšou budúcnosťou. Pretože my sme budúcnosť 🙂

 

Zdieľať:

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.