Štyrikrát ,,áno“ pre cestovanie

Zdravím priatelia! Školský rok je konečne za nami, leto je v plnom prúde a s ním prichádza nespočetné množstvo príležitostí. Nepochybne k nim patrí aj cestovanie. Popozerať pamiatky, okúpať sa v mori, dobre sa nejesť a na záver nejakú tú selfie… No toto je len zlomok z toho, čo môžeme z výletov či dovoleniek vyťažiť. Cestovanie samo o sebe má tých plusov omnoho viac! Tak sa do toho zahryznime ako do zmrzlinového kornúta a priblížme si ešte niekoľko výhod tohto perfektného hobby. Ham!

 

Spoznávanie iných kultúr

 

Či už pocestujete z Tokia do Los Angeles alebo z Ríma do Sydney, všade budú ľudia žiť inak. Niekde fungujú v neustálom zhone, inde sa zas zložia na pláži a do večera nepohnú ani prstom. Jedni dbajú na dodržiavanie starých tradícií, druhí naopak povolia uzdu fantázií a novým výtvorom. Majú odlišnú mentalitu, výzor, životný štýl či kuchyňu. Skvelé je, ak si z každej kultúry zoberieme to pozitívne a skúsime to aplikovať do nášho vlastného života. Stačí malá zmena a svet sa razom zdá krajším.

 

 

Zobraziť zdrojový obrázok

 

Komunikácia v cudzom jazyku

 

Ako lepšie otestovať svoje jazykové znalosti než ísť do cudziny a byť nútený ich použiť? Nijako. Efektívnejší spôsob jednoducho neexistuje. Je pravdou, že bez znalosti cudzieho jazyka sa v dnešnej dobe pohnete veľmi ťažko. Chtiac-nechtiac, stal sa neodmysliteľnou súčasťou našich životov – Používame ho každodenne na internete, počujeme v pesničkách a tí lepší v ňom dokonca čítajú knihy. Je zahrnutý vo väčšine prihlášok na vysoké školy, podobne aj v hľadáčiku mnohých zamestnávateľov. Komunikácií v inom než materinskom jazyku sa skrátka nevyhneme a preto je veľmi dôležité venovať jeho štúdiu väčšiu pozornosť.

 

 

Zobraziť zdrojový obrázok

 

Cesta k samostatnosti

 

Nezáleží na tom, či cestujete sami alebo máte niekoho po svojom boku, spoliehať sa vo všetkom na druhých je v tomto prípade chyba. Dávať pozor na doklady a peňaženku, kúpiť si lístok, nastúpiť do správneho lietadla, nezobrať si cudzí kufor a rýchlo sa zorientovať v neznámom prostredí – to je základ. Ak brázdite svetom na vlastnú päsť, máte môj obrovský obdiv. Ja by som sa bála. Nezáleží na veku, nikdy neviete, čo sa môže stať a vždy je lepšie, keď máte pri sebe niekoho, kto vám môže pomôcť. Prinajmenšom ako psychická opora.

 

 

Zobraziť zdrojový obrázok

 

Nezabudnuteľné zážitky a skúsenosti

 

Pokazil sa nám motor na polceste do cieľa, na letisku sme strávili 3 dni, autobusu vypadlo okno za jazdy, stratil som sa v New Yorku, cestoval som bez pasu na techničák, turecký kšeftár ma ošklbal o 200€, našli mi v kufri marihuanu, krachla nám cestovka,… Tým najlepším historkám zväčša predchádzali chvíle, kedy človeku nebolo všetko jedno. Avšak, pri pomyslení na ne sa nám na tvári vždy roztiahne široký úsmev. Cesty niekedy bývajú kľukaté, ale vždy vedú do Ríma – k spomienkam, na ktoré sa nezabúda.

 

 

Zobraziť zdrojový obrázok

 

 

Týmto by som chcela povzbudiť všetkých domasedov, aby opustili základňu zvanú GAUČ a zahájili prieskumnú misiu za brány svojich domácností. Vo svete je toľko prekrásnych miest, ktoré by bolo škoda nepreskúmať. Vôbec nemusíte chodiť ďaleko! Stačí len kúpiť lístok na vlak, nabaliť proviant a hor sa za ďalším dobrodružstvom! Jeden múdry človek, ktorému ani svet neviem prísť na meno raz povedal: ,,Cestovanie nie je otázkou peňazí, ale odvahy.“ Pamätajte, žijeme len raz, tak nech to stojí za to 🙂

Zdieľať:

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.