Nič nie je nemožné

Poznáte ten pocit keď vám takmer nikto neverí? Známi, priatelia, rodina, ba dokonca ani vy sebe samému? Cítite, ako vám klesá sebavedomie a vyzerá to tak, že všetko to, čo ste doteraz robili, nakoniec vzdáte? Ak áno, potom je tento príspevok pre vás ako stvorený.

Ja snívam vo veľkom a v žiadnom prípade sa za to nehanbím. Keď sa ma ľudia pýtajú kam by som chcela ísť na vysokú školu, odpoviem: „Cambridge.“ Zakaždým sa dočkám začudovaného pohľadu, úškrnu či výbuchu smiechu. Chápem to, stále veríme v isté tradičné princípy a všetko to, čo prekročí ich hranice je buď zlé, čudné alebo smiešne. Často to považujeme za vysoko nepravdepodobné, priam až úplne nemožné. Avšak na to, aby ste boli niekým nemusíte byť ako niekto. Nemusíte kopírovať druhých. Choďte si svojou vlastnou cestou a buďte sami sebou. Je to váš život, váš sen, vaša voľba, nie niekoho iného.

 

Súvisiaci obrázok

 

Tí, čo ma poznajú vedia, že rozhodne netrpím nedostatkom sebavedomia a nebojím sa vyjsť zo zaužívaných koľají, čo je mnohým ľuďom proti srsti. Niektorí ma majú za namysleného egoistu, myslia si, že náročky hovorím nezmysly, len aby na seba upútala pozornosť. Sú aj takí, čo závidia a snažia sa ma pri každej vhodnej príležitosti znemožniť. No to, čo je za tým, všetka tá drina, obeta a starosti, to už nikto nevidí. Tvrdá práca, litre potu, úsilie, oddanosť, trpezlivosť, sem-tam nejaká tá slza, hodiny strávené nad knihami, hľadaním informácií, písaním… Len makať, makať, makať. Nie, nič nie je zadarmo. Ak nedriete, nezaslúžite si uspieť. Či už je to v športe, v oblasti štúdia alebo budúcej kariéry.

Pre iných som zase totálny blázon a hovoria, že moje sny sú šialené. Lenže to, že ich tak nazývajú neberiem ako urážku. Naopak, pre mňa je to kompliment. Mnohé veci sa zdali byť nemožné, až kým ich niekto nedokázal. Moje plány však nie sú výsledkom ani pýchy, ani prehnanej fantázie, ja len skrátka viem veriť. Verím, že nič nie je nemožné, ak do toho človek pôjde na 100% a prispôsobí tomu úplne všetko.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt training black and white

 

 

No ak máte o sebe pochybnosti, potom si treba položiť otázku: „Čo vás vlastne brzdí?“ Nemáte dosť energie, času, peňazí? Je to ono? Alebo ste to vy sami? Pamätajte, že výhovorky znejú najlepšie tým, ktorý ich sami vymýšľajú. Neľutujte sa. Zdvihnite hlavu a vystúpte z tieňa. Musíte si ísť za svojím aj keď vás od toho druhí odhovárajú. Vedzte, že limity sú iba v hlave. Sami si určujeme svoje hranice. Nenechajte sa odradiť rečami tých, ktorí sa uspokojili so štandardom. Buďte iní a buďte na to hrdí!

Ak chcete uspieť, nesmiete sa báť. Niekedy sa skrátka musíte postaviť zoči-voči svojmu strachu. Máte pocit, že dokážete niečo špeciálne? Spravte to. A keď náhodou spadnete, postavte sa a pokračujte ďalej. Všetko čo vás zloží vás vlastne robí silnejšími, len niekedy si to uvedomíte až neskôr. Nikdy nekončite, nikdy sa nevzdávajte! Hľadajte odpoveď na otázku: „Ako to urobiť?“, nie „Prečo to nerobiť?“.  Nájdite si svoju cestu a vytrvajte až do cieľa.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt failure

 

Využite svoje schopnosti, vedomosti, podporu, silu či vôľu a premeňte svoje sny na skutočnosť. Ukážte všetkým tým, ktorí vás podceňujú a smejú sa vám, že na to máte! No, nič k vám len tak nepríde, nič vám nespadne z neba rovno do náruče, nepoviete si: „Och, to bolo ľahké…“ Nemôže to byť ľahké, pretože keby to bolo jednoduché, dokázal by to každý. Vždy to bude náročné. Ale ak naozaj  chcete, tak to zvládnete. Niekedy však pre to budete musieť obetovať takmer všetko. A keď príde ten víťazný moment, spomeňte si na všetkých tých, čo vo vás verili, na prostriedky a pomoc, ktorú vám venovali. A nezabudnite sa im poďakovať.

Nebojte sa žiť si svoj sen, nech už je akokoľvek šialený. Je predsa len a len váš.

 

Súvisiaci obrázok

Zdieľať:

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.