Čo som vlastne zač?

Ahojte všetci!

V prvom rade sa Vám chcem veľmi pekne poďakovať za podporu, pretože počet čitateľov Bodiek sa v poslednom čase rapídne zvýšil. To, čo robím má zrejme zmysel a váš záujem pre mňa znamená naozaj veľa. Zároveň by som rada privítala všetkých nových čitateľov. Nikdy som nemala a ani teraz nemám v úmysle spraviť z tejto stránky osobný blog a zdieľať každú sprostosť, čo ma postretne. A ani to tak nebude, no napriek tomu si myslím, že by nebolo na škodu predstaviť sa o čosi podrobnejšie ako v okienku O mne.

Rodičia mi dali meno Adela (nie Adéla!). Mnohým sa ich meno nepáči, no ja som zaň naopak veľmi vďačná, pretože je to meno, ktoré dokážu vysloviť ľudia po celom svete bez toho aby Slováci krútili hlavami: „Preboha, to čo je? Je to vôbec v kalendári?“ Nie je nás veľa, takže ak na mňa na ulici niekto zavolá, určite sa za ním neotočia ďalšie štyri osoby a taktiež sa nedá ,,zhovadiť“. Čo viac si môžem priať? 🙂

 

 

Obaja moji rodičia sú zodpovední a kriticky zmýšľajúci ľudkovia. Od útleho detstva ma viedli k tomu, aby som rozlišovala medzi tým, čo je a čo nie je naozaj dôležité. Podporujú ma od môjho prvého nádychu a naučili ma, že ak niečo chcem, nespadne to len tak z neba, ale musím si to zaslúžiť. Doprajú mi, no nikdy som nebola dieťaťom, ktoré by dostalo všetko, na čo ukáže prstom. Dajú mi prostriedky, avšak cestu si musím vyšliapať sama.

Ľudia ma poznajú ako „dievča, ktoré chce zmeniť svet“. Zaujímam sa o humanitné vedy – najmä politiku, sociolόgiu, filozofiu a cudzie jazyky. Som šéfredaktorom školského časopisu Gymsen a taktiež členom študentského parlamentu v Senici, odkiaľ pochádzam. Napriek tomu, že je to pomerne malé mesto, atmosféra veľkých miest mi nie je cudzia. Mám možnosť cestovať a vidieť tak, ako funguje svet inde. A potom to samozrejme porovnávam so Slovenskou realitou.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt travelling

 

Mám veľký zmysel pre spravodlivosť. Nebojím sa brániť seba alebo druhých prostredníctvom svojich argumentov, ak je to potrebné a bojovať za to, čo je správne. Myslím si, že je to schopnosť, ktorú nemôžete len tak nadobudnúť. Je daná od Boha a mám taký pocit, že ju musím použiť pre dobro iných. Samozrejme, len vtedy ak sa s tým stotožňujem aj ja sama. Nemienim sa nejako idealizovať, nie som a nikdy nebudem taká, ako bola Matka Tereza. Nedokážem sa tak odosobniť. Viem, že mám X,Y chýb a nikdy sa nehrám na niekoho, kým nie som. Som predsa iba človek, nič viac, nič menej. No keď sa na mňa pozriete, nikdy by ste nepovedali, že stvorenie môjho vzrastu môže byť také priebojné. 😀

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt fighting for what is right

 

Spôsob, akým funguje naša spoločnosť mi nie je vždy po chuti, preto (ako si to Gándhí želal) sa snažím byť tou zmenou, ktorú chcem vo svete vidieť. To je práve ten dôvod, prečo som sa rozhodla založiť si blog. Mojím cieľom je ovplyvniť mladú generáciu v tom, ako rozmýšľa a ukázať im, čo je skutočne dôležité. Rada pomáham tým, čo to potrebujú a som tiež dobrovoľníkom v organizácii Senica 2.0.

Neoddeliteľnou súčasťou môjho života je šport. To všetko vďaka môjmu otcovi, bývalému telocvikárovi a hokejovému trénerovi, ktorý bol a vždy bude mojím najväčším vzorom. Už dlhých 11 rokov sa súťažne venujem karate a od pätnástich som držiteľom čierneho opasku. Toto nádherné bojové umenie mi dalo neskutočne veľa, ale o tom vám poviem niekedy v samostatnom článku. Mám rada všetky športy – plávanie, futbal, hádzanú…

 

Súvisiaci obrázok

 

Zamilovala som sa do kalisteniky, čo je kombinácia cvičenia s vlastnou váhou a gymnastiky. Som iná ako väčšina dievčat v mojom veku, no to že dokážem veci ktoré ani mnohí chalani nedokážu mi dáva pocit jedinečnosti. Verím v jednotu tela, mysle a duše. Ak nedriem, som nepoužiteľná. Jedno nemôže fungovať bez druhého, preto sa snažím rozvíjať všetky tri časti môjho ja.

V budúcnosti by som rada pokračovala v pomáhaní druhým. Určite nie ako lekár, ktorý zachraňuje ľudské životy, pretože nie som dobrá v predmetoch potrebných na štúdium medicíny, ani ako vedec, ktorý vymýšľa nové veci uľahčujúce náš život. Mojím snom je študovať Human, Social and Political Sciences (humanitné, sociálne a politické vedy) na Cambrigi a stať sa diplomatom pracujúcim pre OSN. Ale myslím si, že by som mohla byť užitočná v ktorejkoľvek ľudskoprávnej organizácií alebo niekde na veľvyslanectve.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt human sciences

 

Ďalšou možnosťou je vstúpiť do domácej politiky, pretože situácia na Slovensku, kde roky vládne korupcia a vládni predstavitelia chránia chamtivých oligarchov je jednoducho neznesiteľná. Niekto musí vyvinúť iniciatívu a veci treba zmeniť. Starých politikov by mala nahradiť zodpovedná, slušná a progresívna mladá generácia. Teraz mám však len 17 a najlepší spôsob ako niečo zlepšiť je byť príkladom pre iných. A tak ako moji spolužiaci mne odkývajú tajomstvá základov fyziky, tak sa im ja snažím priblížiť ten môj svet – svet humanitných vied. 🙂

 

Zdieľať:

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.