Nový level

Zdravím, priatelia!

Možno vás to zamrzelo, možno ste sa na mňa nahnevali a možno ste to ani nezaregistrovali, no už niekoľko mesiacov som sa vám neozvala. Mrzí ma to, avšak každý si niekedy potrebuje dať chvíľku pauzu. Povinností sa mi nakopilo vyše hlavy a niečo som chtiac-nechtiac musela vypustiť. Konečne som sa teda dokopala k tomu, aby som opäť niečo napísala. A ako najrozumnejšie mi prišlo podeliť sa s vami o to, čo aktuálne robím a prečo robím to, čo robím.

Som v tretiaku na gympli, konečne mám svoje vytúžené semináre a vo väčšine prípadov sa učím to, čo ma skutočne zaujíma. (Zdôrazňujem „vo väčšine prípadov“. Pri učení sa o pôdnych profiloch na seminári z GEO sa mi chcelo úprimne plakať…) Nie je to až také easy ako som si predstavovala, ale nesťažujem si. Nie som typ človeka, ktorý hľadá ľahšiu cestu. Vidím v tom zmysel a občas je nutné zatnúť zuby.

 

Zobraziť zdrojový obrázok

 

 

Na začiatku tohto školského roka si ma študentský parlament mesta Senica zvolil za svojho predsedu. Je to pre mňa veľká česť, ale taktiež to spôsobilo ďalšiu lavínu úloh. Sú to však príjemné povinnosti a aj keď náš kolektív stoja množstvo času a energie, spoločnú prácu si naplno užívame a tešíme sa, keď naše úsilie prináša želané výsledky.

A aby toho nebolo málo, stala som sa tiež junior ambasádorom pre UNICEF. Je to úžasná skúsenosť, ktorá mi dodáva pocit naplnenie a vlastnej zmysluplnosti. Môžem tak pomáhať iným a zároveň objavovať nové črty svojej osobnosti, o ktorých som ani len netušila, že ich v mám. Veľmi ma poznačilo školenie s riaditeľkou UNICEF Slovensko, Máriu Sliackou, ktorá od základov zmenila moju skreslenú predstavu o tom, ako vlastne situácia v daných krajinách vyzerá a ako samotná pomoc prebieha.

 


Obrázkové výsledky pre: unicef

 

Preto si nemôžem odpustiť tento link, kde sa môžete dozvedieť viac o činnosti UNICEFu na Slovensku i v iných krajinách sveta: https://www.unicef.sk/

Zároveň by som vám rada ponúkla možnosť zapojiť sa do projektu Svetový rodič, o ktorom sa dočítate tu: https://www.unicef.sk/clanky/306-stan-sa-svetovym-rodicom-unicef/

Ako vidíte, nesedím celý dni doma na gauči s vyloženými nohami. Svoje motto: „Vždy budem robiť to, čo môžem,“ sa mi podarilo posunúť na nový level. Už to nie je len písanie, poukazovanie na problémy a konštruktívna kritika. Sú veci, na ktorých sa smiem podieľať už aj priamo.

Popri tom všetkom samozrejme pravidelne športujem, trávim čas s kamarátmi a užívam si sladký študentský život. Argument typu: „Nemám čas,“ nepoznám. Na ľudí alebo veci, na ktorých nám záleží máme čas vždy, len si treba správne usporiadať priority. 🙂

Zdieľať:

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.