Strašiak menom migračná kríza

Migračná kríza je od roku 2015 spolu s Brexitom témou č.1 každého európskeho summitu. Milióny Afričanov ( či už ekonomických imigrantov alebo skutočných utečencov ) putujú krížom cez more za lepšou budúcnosťou pre seba i svoje deti. Ich cieľom sú predovšetkým krajiny západnej a severnej Európy, ako sú Nemecko, Švédsko či krajiny Beneluxu. Prirodzene, my – Európania, z toho nie sme dvakrát nadšení, pretože nie všetci z týchto prisťahovalcov sú ochotní prispôsobiť sa našim pomerom. Tu je však krásne vidieť, že všetko závisí od toho, akú hranicu im daný štát nastaví.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt migračná kríza

Začnime vyššie spomínaným Nemeckom, kde dôsledky migračnej krízy pociťuje najmä civilné obyvateľstvo. Teroristické útoky, znásilnenia, krádeže a iné konflikty sú tu na dennom poriadku. Mnohí toto všetko dávajú za vinu pani Merkelovej, ona totiž otvorila migrantom brány do Nemecka. Na jej obranu však treba povedať, že toto rozhodnutie bolo z ľudskej i politickej stránky správne, len sa ,,trošku“ prerátala. Obrovský problém Nemecka ako takého, je starnutie občanov a rapídne klesajúci počet obyvateľov. Navyše, koľko Nemcov chytí do rúk lopatu a bude manuálne pracovať? – veľmi, veľmi málo. Státisíce rodených Nemcov nezoženiete lusknutím prsta, preto bolo nutné pozvať na svoje územie ľudí z iných kútov sveta ( ako keď sa Gréci valili do austrálskych baní ). Angela však nepočítala s tým, že väčšina z týchto ľudí, ktorí mali byť lacnou pracovnou silou, nemajú ani len tušenia, čo to práca vlastne znamená. Alebo len dúfajú, že splní svoje sľuby, tým pádom sa im pracovať neoplatí.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt angela merkel meme

V Holandsku je takýchto prípadov oveľa menej. Utečenci vytvárajú akési komunity, čistia chodníky a parky alebo našli uplatnenie v poľnohospodárstve, zdržiavajú sa v skupinách, nikomu neprekážajú a problémy sa tu vyskytujú iba výnimočne. Krajina im určila jasné podmienky, nesľubovala nesplniteľné a obe strany sú relatívne spokojné.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt refugees working

Taktiež musíme brať do úvahy rozdiel medzi tými, ktorí naozaj utekajú pred vojnou a inými, ktorí len využili situáciu a k migrácii ich vedú ekonomické dôvody. Ale buďme úprimní; ak človek naozaj uteká pred strachom z nebezpečenstva a smrti, tak sa usídli v prvej slobodnej krajine a nebude špekulovať nad tým, či vyššie sociálne dávky dostane v Rakúsku alebo vo Francúzsku.

Veľkú rolu tu zohráva aj náboženstvo. Európania odmietajú islam ( aj keď nie všetci utečenci sú moslimovia ), preto by imigranti mali zvážiť, či sa dokážu adaptovať na európsku kultúru alebo nie.

Asi najčastejšie kladená otázka znie: ,,Kedy sa to všetko skončí?“ Odpoveď očakávajme v dobe neurčitej. Vojna na Blízkom východe je jeden gigantický biznis, pretože tým najväčším biznisom na svete sú bezpodmienečne zbrane. Točí sa tam neuveriteľné množstvo peňazí a tie sa stali niečím oveľa cennejším než je ľudský život. Ak by to mocnosti chceli ukončiť, tak to už dávno urobia. Ale to by najprv museli chcieť. Humanita bola zosadená z trónu a nahradil ju nekonečný hyenizmus. Morálne hodnoty padli na dno a materializmus kraľuje svetu, v ktorom nikdy nemôže zavládnuť mier, pokiaľ neprehodnotíme svoje hodnoty.

Súvisiaci obrázok

Zdieľať:

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.