Konečne sme povedali NIE

Už v úplne prvom príspevku, ktorý sa na tomto blogu objavil, poukazujem na to, že slovenský národ zvykne mlčať a ticho trpieť ako hlúpa ovca. Ľudia svoje názory na dianie v štáte rozoberajú najmä doma v obývačke, kde ich nik iný nepočuje a nemusia sa preto báť, že by im niečo hrozilo. Je to akýsi komplex ešte z čias socializmu, kedy bolo publikovanie vlastného názoru doslova a do písmena cestou do hrobu. Dnes už máme slobodu prejavu pevne zakotvenú v ústave, no naozaj to znamená, že môžeme bezpečne zdieľať svoje postrehy? Naozaj to nie je len ,,na papieri“ a neplatí iba na oko?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt mlčať

Nemám v pláne rozoberať nedávnu vraždu dvoch nadaných mladých ľudí, ktorí mali celý život ešte len pred sebou. O tom sa môžete dočítať všade a len by som sa zbytočne opakovala. Nebudú padať mená a nebudem to zbytočne rozpitvávať. To už spravilo mnoho kompetentnejších ľudí predo mnou. Ja by som sa skôr rada vyjadrila k postoju nás, občanov, ktorý ma príjemne prekvapil, pretože sme konečne dokázali povedať nie súčasnému režimu.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt say no

Podľa môjho názoru sa história neopakuje, len stále kladie tie isté otázky a ľudia sú niekedy takí hlúpi, že ani na ,,ikstý“ pokus ich nevedia zodpovedať správne. Hádam sme už chvalabohu pochopili, že to, čo tu teraz máme, je len akýsi ,,upgrade“ mečiarizmu. Doteraz možno nie taký okatý, pretože všetka špina sa jednoducho povysávala ako s vysávačom, no každý sáčok sa jedného dňa preplní a v tomto prípade už stihol prasknúť a všetko to svinstvo, ktoré sa celé roky hromadilo vnútri, sa konečne dostalo na oči verejnosti. Vlastne nie všetko… My, obyčajní smrteľníci ani len netušíme, ako hlboko siahajú chápadlá celej tejto obrovskej mafie, ktorá tento štát spravuje od samého začiatku. Menia sa len ľudia a spôsoby, no princíp je už 25 rokov rovnaký.

Súvisiaci obrázok

Veľmi ma však potešila reakcia obyvateľstva. Konečne sme zdvihli svoje lenivé zadky, opustili tzv. ,,Kuchynskú národnú radu“ a s transparentom v ruke sa postavili pred tú Slovenskú. Je ľahké zbaviť sa jedného človeka, no odstrániť niekoľko miliónov, je už naozaj tvrdý oriešok. Zaujali sme obranné pozície, nechceme viac znášať podobné zverstvá a pokúšame sa o zmenu, ktorá v tomto prípade musí prísť zdola. Je to v našich rukách, my rozhodujeme o tom, kto bude mať vplyv. Naša krajina je považovaná za demokratickú, tak sa o tú demokraciu aspoň pokúsme. Ukážme tým ,,tam hore“, že nie sme ovce a že si zaslúžime lepšie podmienky! Na Slovensku máme tisíce šikovných, nadaných a kreatívnych ľudí, ktorí by vedeli z tejto krajiny urobiť niečo iné, než len post-komunistický gang, skrývajúci sa pod rúškom ekonomicky prosperujúceho a rýchlorastúceho štátu.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt protesty kuciak

Koľkí z nich sa však odvážia vstúpiť do tejto hazardnej hry zvanej slovenská politika, ktorej hnacím motorom je samotné zlo a šanca namočiť sa do močiaru problémov je tu viac než istá? Všetko je poprepletané sieťou nekalých úmyslov a postupne prevaľujúcich sa právd a poloprávd. Chce to guráž a nesmiernu vôľu zachovať si čistý štít. Sedieť v kresle a stláčať gombík tak, ako vám niekto prikáže, zvládne ktorákoľvek cvičená opica v zoologickej záhrade, nehovoriac o nekresťanskom plate, ktorým sú naši poslanci za túto ,, mimoriadne namáhavú činnosť“ odmeňovaní. No nájdu sa i takí, ktorí vynakladajú veľkú dávku iniciatívy a naozaj majú snahu robiť veci pre ľudí.

Dúfam, že jedného krásneho dňa budem aj ja spadať do skupiny týchto ľudí a spravím poriadny prievan v slovenskej politike. Nie som materialista, nemienim sa nabaliť a zdúchnúť ako gáfor ( alebo Počiatek? ). Rada by som Slovákom ukázala, že moc v štáte sa dá využívať aj na dobré veci. Neplánujem skončiť pri prázdnych sľuboch, ale chcem ponúkať možnosti. Verím, že situácia, akú tu máme v posledných dňoch bude pozitívnym impulzom do budúcnosti a snáď to o pár rokov budem môcť dotiahnuť do konca 💪

Zdieľať:

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.