Kto nám vlastne vládne?

Dejiny ľudstva sú plné príkladov, keď silní vládli nad slabými a uplatňovali zákony podľa svojej vôle a vo svoj prospech. Snažili sa udržať poriadok v spoločnosti , no nevládli spravodlivo. V staroveku zbavili otrokov všetkých práv. V stredoveku, ktorému nie nadarmo prischol prívlastok temný, zas panovníci alebo skôr vojvodcovia, upevňovali svoju moc násilím a rozhodovali o živote a smrti poddaných. (Nie že by to v staroveku bolo o niečo lepšie.) V absolutistickej monarchii bol jediným držiteľom moci kráľ. ( ,,Štát som ja,“ vyhlásil Ľudovít XIV.) Naša história je však aj históriou revolúcií proti nespravodlivým systémom. Stopku výsadám pre vyvolených nastavila v roku 1789 Francúzska revolúcia, keď vyhlásila zvrchovanosťľudu.

To bol len taký krátky úvod k tomu, aby sme vedeli, ako je možné, že tu zrazu máme vo väčšine vyspelých štátoch novodobú demokraciu.  Ak si myslíte, že mám v pláne vysvetľovať, aké dôležité je dezinFICOvať našu vládu a poslať oboch Robkov do basy, tak ste, bohužiaľ na omyle. Každý to už predsa dávno vie, pravda?  K dnešnej téme ma vyprovokovala nevedomosť a naivita mnohých mojich rovesníkov, ktorí všetko vidia veľmi jednoducho, teda: Koalícia je zlá a opozícia je dobrá. A že sa všetko točí okolo 2-3 ľudí, zastávajúcich tie najvyššie posty. Nie, tak to ani zďaleka nefunguje. Nazrime teda spoločne za oponu, ktorú predstavuje naša vláda a zahľaďme sa ďalej, pretože tých hlavných ,,poťahovačov“ nitiek v tejto krajine, v parlamente nenájdeme. Dnes si posvietime na finančné skupiny.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kriminalita bielych golierov

Čo je to finančná skupina?

Finančná skupina/žralok, je skupina príslušníkov finančnej oligarchie ( = veľmi vplyvní a bohatí podnikatelia; vládnúca skupina ). Spadá pod ňu množstvo podnikov a funguje pod vedením veľkobanky. Členovia takejto skupiny zastávajú viacero pozícií vrámci podnikov, ktoré sú tým pádom navzájom previazané. Buď  tam majú reálny vplyv alebo sú len tichým spoločníkom a šťastne z toho profitujú.

Penta a J&T

Jednoznačne ide o najznámejšie a zároveň najnebezpečnejšie finančné skupinu na Slovensku. ,,Penťáci“ údajne odštartovali svoj biznis obchodmi s textilom. V prvých rokoch existencie samostatného štátu dovážali oblečenie z Číny. Dnes však Penta strká prsty predovšetkým do zdravotníctva, finančných služieb, médií a obchodu s nehnuteľnosťami. Čo sa týka J&T, tí sa špecializujú na bankovníctvo. (Sexi chlapíka z ich reklamy pozná takmer každý.) Obe skupiny sú navzájom poprepletané a vlastnia toho viac, než si len dokážeme predstaviť. Tu je malá ochutnávka z nám známych pojmov:

  • Bankovnícvo:  J&T banka (Česko a Slovensko), Poštová banka (Slovensko)
  • Energetika:  SPP, Stredoslovenská energetika
  • Lyžiarske strediská:  Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso, Chopok – Jasná, Chopok – Juh, Špindlerův Mlýn (Česko) a SON – Szczyrk (Poľsko),  časť Tatralandie
  • Hotely:  Crowne Plaza Bratislava, Grand Hotel Kempinski High Tatras, Kempinski Hotel River Park Bratislava, Hotel Baltschug Kempinski Moscow, Hotel InterContintental Prague
  • Médiá:  JOJ, JOJ PLUS, WAU, SENZI

+ množstvo ďalších podnikov, s.r.o-čiek, nemocníc a zdravotníckych zariadení, súkromných rezidencií, taktiež aj kníhkupectvo Panta Rhei, obchodné reťazce či iné spoločnosti po celom svete

Samozrejme, finančných žralokov nájdeme po svete omnoho viac: AXA, Allianz, BNP Paribas, Generali, Aegon, Metlife, UBS, Barclays adť. ( Možno Vám to pomôže pri hre Logo Quiz 😀 )

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt penta

Čo z toho vyplýva?

Je prirodzené, že ak má niekto taký kapitál, ako práve tieto spoločnosti, môže si bez problémov dovoliť ovplyvňovať dianie v štáte. Osoby, ktoré si vyvaľujú šunky v parlamente sú proti nim úplne bezmocné. Z toho dôvodu často konajú na požiadavku niekoho ,,z hora“. Keď máte pod palcom médiá, máte pod ním tým pádom aj celú spoločnosť, pretože kontrolujete všetko, čo sa vypustí do éteru. Nemyslím teraz, že všetci naši poslanci, ministri a pod. sú len bezvýznamné postavičky. ( Aj keď, žiaľ, niektorí áno.) Len sa snažím poukázať na skutočnosť, že ani oni nie sú tí, od ktorých závisí to, v akej krajine teraz žijeme a akým smerom sa uberá. A netýka sa to len Slovenska, pretože chápadlá finančných skupín siahajú úplne všade vrámci civilizácie.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt london city at night wallpaper

Zdieľať:

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.