Ako vyhrať voľby

Jeden múdry pán, ktorého meno je nám všetkým dobre známe, raz povedal: „Vyhraj voľby, môžeš všetko.“ Je to zvláštna hypotéza, no jej odkaz mnohým prirástol k srdcu. Môcť „všetko“ znie veľmi lákavo, avšak tým skromnejším stačí, ak sa poriadne nabalia a zabezpečia svoju rodinu na niekoľko budúcich rokov. Ľudí vstupujúcich do politiky s úmyslom robiť zmeny, ktoré by občanom naozaj pomohli, je bohužiaľ veľmi málo. Každopádne, raz budeme nútení urobiť zásadné – systémové zmeny (a tí „tam hore“ to dobre vedia), len nikto nechce byť ten „zlý“ a zrealizovať ich. No, je to nutné, pretože náš sociálny systém je z dlhodobého hľadiska neudržateľný.

No, keď sa predsa len nejaký ten dobromyseľný odvážlivec nájde, stojí sám proti armáde ziskuchtivých držgrošov, ktorí sú len tichými spoločníkmi hľadajúcimi ďalšie teplé miestočká, kde by si ešte mohli prilepšiť. Nepohne s nimi, je sám vojak v poli. Niet divu, že féroví a iniciatívni ľudia sa do funkcií veľmi neženú, pretože vedia, že nemajú takmer žiadnu šancu. Ale je to naša chyba, koho sme si zvolili, ten tam teraz sedí.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt money grabbing

 

Ak  máte v pláne stať sa poslancom, primátorom či prezidentom, tu je krátky návod na to, ako to dosiahnuť. Je rokmi overený a navrhnutý presne podľa postoja slovenskej spoločnosti, tak, aby ste dokázali zapôsobiť na väčšinu voličov. Vlastne iba na jednu z nich, pretože môžeme rozlíšiť 2 skupiny voličov: politicky vzdelanýchlaikov. Prvú skupina zaujíma, kto je dotyčný kandidát zač a či možno jeho plány skutočne zrealizovať. Tú druhá sa nad tým veľmi nezamýšľa. Prví menovaní sú žiaľbohu v početnej menšine a keďže každý hlas má rovnakú hodnotu, je oveľa efektívnejšie upriamiť svoju pozornosť na laikov. A to takto:

 

  • Hovorte ľuďom to, čo chcú počuť

Čo chcú Slováci počuť? Napríklad to, že tu nebudeme mať žiadnych migrantov. Fakt, že my pre nich nie sme práve vyhľadávanou destináciou a to, že tento rok dostal na Slovensku azyl jediný človek – kresťan zo Sýrie, nikoho nezaujíma. (https://www.minv.sk/?statistiky-20) Vyvolajte v občanoch pocit, že im hrozí nebezpečenstvo a spravte zo seba toho, kto ich pred ním „ochráni“. Ďalej môžem uviesť zvýšenie dôchodku. Pocíti niekto zvýšenie o 2€, za ktoré si na druhý deň kúpite bonboniéru? Alebo vám ich následne strhnú niekde inde. Čo tak školské obedy zadarmo? To znamená použitie tých najlacnejších surovín pofidérnej kvality (prikazuje to zákon), čím svojmu dieťaťu v konečnom dôsledku veľmi nepomôžete. Navyše nie sú vôbec zadarmo, stále ich platíte vy z daní, ktoré odvádzate. Väčšinu ľudí zaujímajú len kurzívami zvýraznené slovné spojenia a to, čo sa skrýva za nimi, už ich veľmi netrápi.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt tell them what they want to hear politics

 

  • Sľubujte nesplniteľné

Neviem sa nabažiť predvolebných propagačných plagátikov. Koľkokrát sa stane, že jeden bod programu sa s druhým úplne vylučuje: Na jednej strane plánujeme budovať parkovacie miesta v centre mesta a zároveň tam chceme zachovať a rozširovať zelené plochy. Veď to hádam ani Chuck Norris nedokáže robiť súčasne. Nahovorte ľuďom finančné príspevky, ktorých sa nikdy nedočkajú, rekonštrukcie, na ktoré nie sú peniaze a iné nedosiahnuteľné méty. Povedzte im, že vás zaujíma ich názor aj keď vám je to možno úplne jedno. Uverejnite to v letáčiku a modlite sa, aby vám vaše klamstvá „zožrali aj s navijakom“ a pri najbližšej príležitosti sa choďte vyspovedať.

 

  • Zničte svojich protivníkov

Pátrajte, vyťahujte kauzy, popierajte ich tvrdenia, spravte z nich najväčších zlodejov pod slnkom, pošpiňte ich meno, jednoducho ich zvozte pod čiernu zem. Zaberá to, stačí sa pozrieť na prieskumy volebných preferencií po akýchkoľvek škandáloch v akejkoľvek krajine (i keď o ich spoľahlivosti možno pochybovať). Zároveň sa však snažte udržať si svoj štít čistý, inak by sa vám to mohlo vypomstiť.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt trump and clinton debate

 

Čo tým chcel básnik povedať?

  1. Milujem satiru. 😀
  2. Ospravedlňte ma prosím, že tento článok vychádza až po voľbách, no pre pracovnú vyťaženosť ho nebolo možné uverejniť skôr.

Možno sa opakujem, ale mladí ľudia a penzisti sú najľahšie ovplyvniteľné skupiny voličov. Často sa uchyľujú k radikálnym alebo príliš povrchným riešeniam, ktoré neveštia nič dobré. Preto je nesmierne dôležité, aby sa práve tieto dve vekové kategόrie hlbšie zamysleli nad tým, aké dôsledky ich rozhodnutie môže spôsobiť. Myslite na to, že krajná pravica, fašizmus, násilie, nenávisť, obviňovanie druhých, chorobná túžba po moci a žiadna chrbtová kosť, nikdy nie sú vhodným riešením.

 

Súvisiaci obrázok

 

Nikdy nedávajte svoj hlas človeku, ktorý „buduje“ svoju kampaň podľa tohto návodu. Nevoľte populizmus, ale slušnosť a víziu. Vzdelávajte sa v oblasti politiky a nenechajte sa oklamať. V prípade, že sa chcete dostať do volenej funkcie a ste čestný človek, ktorý by si rád udržal čisté svedomie, neodporúčam vám takto postupovať. Stavte na reálne ciele, ktoré bude možné v priebehu daného funkčného obdobia uskutočniť alebo aspoň zaručia pozitívnu zmenu, ktorá by viedla k dlhodobému progresu.

 

 

 

 

Zdieľať:

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.