Prichádza zmena

Sobota, 15. júna 2019, 12.00 – Danko opäť splieta svoje otrepané klišé o ľuďoch a vlkoch. Oblek mu je viditeľne tesný a vyzerá akoby práve vstal z postele. Užíva si svojich pár minút slávy, zatiaľ čo ona, ticho počúvajúc, v duchu istotne prevracia očné bielka.

 

Súvisiaci obrázok

 

Nástup Zuzany Čaputovej do úradu prezidenta by sa dal prirovnať k vhupnutiu do vriaceho kotla. Čochvíľa bude parlament voliť ďalších kandidátov na ústavných sudcov, Kiska to rozbalil s novou stranou,  Matovičovo hnutie sa rozpdáva na márne kúsky , Danko je (ako vždy) duchom neprítomný a poslanca Fica ide rozdrapiť od zlosti.

Nečudujem sa mu, od moci sa odvyká ťažko. Vyhrážal sa, že bude blokovať spomínanú voľbu kandidátov, načo mu Čaputová  klepla po prstoch odkazom, že bude menovať až vtedy, keď dostane plný počet mien. Nanešťastie preňho, nepristúpila na jeho zákernú hru, nepodliezla svoje hodnoty. Zistil, že týmto štýlom komunikácie pri nej neuspeje. Navyše, ak si parlament túto svoju psiu povinnosť nesplní, prezidentka ho môže rozpustiť a vyhlásiť nové voľby. Fico vie, že on sám je už politickou mŕtvolou a že SMER-SD s ním neuspeje.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt fico

 

Tak sa teda stiahol a šiel sa domov vyplakať do vankúša. No, tento raz už istotne nemeral cestu do komplexu Bonaparte. Pravdepodobne si to namieril do najbližšej krčmy, neberúc do úvahy Kiskovo vyjadrenie o Ficových problémoch s alkoholom. Na túto dedukciu stačí prostý sedliacky rozum.

Do hry ešte výraznejšie vstúpil aj bývalý prezident. Už si nekladie servítku pred ústa. Nieže by tak niekedy robil, veď výroky o Slovensku ako mafiánskom štáte hovoria za všetko, ale ako sám povedal, teraz už nie je prezidentom, a teda môže povedať čokoľvek. Súdiac podľa ľudí, ktorí tvoria kostru jeho novej strany, vyzerá to tak, že svoje predsavzatie urobiť Slovensko lepšou krajinou má v úmysle dodržať. Avšak, nepredbiehajme, uvidíme, čo z to celého napokon vzíde.

 

Súvisiaci obrázok

 

Situácia pripomína koniec doby ľadovej. Otepľuje sa, kryhy sa pohli , prichádza zmena. Ako mladý človek to vnímam veľmi intenzívne. Každým dňom prichádzajú nové správy a všetko sa deje neuveriteľne rýchlo. Hádam, že takto podobne sa musí cítiť parašutista pred zoskokom: môže to byť úžasný zážitok, ale zároveň aj to posledné, čo v živote urobí. Tak aj blížiaca sa zmena môže i nemusí dopadnúť dobre. Jedno je však isté – po parlamentných voľbách už nič nebude také, aké bývalo posledných 10 rokov.

Netreba však zabúdať, že niekde obďaleč tíško sedia Kotleba s Harabinom a pomaličky pletú pavučie siete. Každý tú svoju, no obe sú zákerné a nebezpečné. Najmä prvý menovaný si je dobre vedomý sily svojej voličskej základne a bude robiť všetko preto, aby ju upevnil a zväčšil. S čím príde ten druhý, to zostáva ešte stále celkom  ZÁ-HA-DO-U.

Dúfam však, že tá dlho očakávaná zmena so sebou prinesie viac pozitívnych skutočností ako tých negatívnych. Máme šancu „dosiahnuť, aby sa Slovensko z toho, akým je, stalo krajinou, akou môže byť.“  Prvý veľký krok sme už spravili. Teraz nás čaká množstvo ďalších. Bude to dlhá a náročná cesta, plná prekážok aj pádov, no pevne verím, že spolu to zvládneme. Nezabúdajte, nie je to len o politikoch, ale najmä o nás, občanoch. My sme predsa zdrojom štátnej moci. 🙂

 

Súvisiaci obrázok

Zdieľať:

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.